قیروکارزین ,شهرستان ,مردم ,استفاده ,متاسفانه ,زمینه ,مردم قیروکارزین ,نماینده مردم ,بسیار زیادی ,فراوانی صورت ,صورت گیرد ,زمینه محرومیت زدایی ,ماینده مردم قیروکارزین در مجلس : در راستای توسعه متوازن در کشور متاسفانه قیروکارزین از محرومیت بسیار زیادی برخوردار است و باید در این زمینه محرومیت زدایی تلاش فراوانی صورت گیرد. راه حل مشکل اشتغال قیروکارزین احیای کشاورزی و استفاده از ظرفیت نفتی است/ در بسیاری از روستاهای قیروکارزین آب شرب جیره بندی است

نادر فریدونی نماینده مردم قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری شهرستان قیروکارزین که با  حضور دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد گفت: در راستای توسعه متوازن در کشور متاسفانه قیروکارزین از محرومیت بسیار زیادی برخوردار است و باید در این زمینه محرومیت زدایی تلاش فراوانی صورت گیرد.

وی افزود: سخنان مسئولان قیروکارزین مشخص و معین است؛ تمام بحث این است که ما پتانسیل های طبیعی بسیار زیادی در کنار نیروی انسانی ماهر داریم و باید از این ظرفیت بالقوه استفاده شود.

فریدونی گفت: امروز در قیروکارزین مردم بخاطر نبود آب شرب تجمع می کنند و این درحالی است که آب این منطقه به دیگر شهرستان ها فرستاده می شود و عین مطلب آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم در این شهرستان مصداق یافته است. وی ادامه داد: روستا های قلات، تنگ روئین و همچنین بخش افزر با کمبود جدی آب شرب مواجه هستند و از آب جیره بندی استفاده می کنند و این درحالی است که می گویند آبی که از چاه برای این مناطق فرستاده می شود کافی است.

نماینده مردم قیروکارزین در مجلس عنوان داشت: متاسفانه گزارش های ناصحیح تهیه شده در این زمینه توسط اداره آب استان فارس باعث شده نتوانیم مجوز استفاده از آب را برای این مردم بگیریم و خطاب ما به کارشناسان این است چرا گزارش های ناصحیح می نویسید؟ وی گفت: اقتصاد قیروکارزین از راه کشاورزی است و این اقتصاد بدلیل خشکسالی در حال نابودی است و راه علاج آن احداث کانال های پایاب سد سلمان است که متاسفانه تاکنون اجرایی نشده است.

فریدونی با اشاره به وجود منابع عظیم گاز در قیروکارزین گفت: با وجود منابع عظیم گاز و وجود چند میدان گازی در قیروکارزین قول مساعد در زمینه احداث پالایشگاه در این شهرستان داده شده که امیدواریم با عنایت دولت تدبیر و امید کلنگ ساخت پالایشگاه در سال 94 زده شود.

وی ادامه داد: اگر قرار است مشکل اشتغال این شهرستان حل شود تنها راه حل آن احیای کشاورزی و استفاده از ظرفیت نفتی آن است که باید به این دو مقوله توجه جدی شود.

وی در پایان به مشکلات راه شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه هر 4 محور اصلی این شهرستان با مشکل روبه رو است و دولت باید با تخصیص اعتبار آن ها را سر و سامان دهد

منبع اصلی مطلب : حوزه بسیج دانش آموزی قیروکارزین
برچسب ها : قیروکارزین ,شهرستان ,مردم ,استفاده ,متاسفانه ,زمینه ,مردم قیروکارزین ,نماینده مردم ,بسیار زیادی ,فراوانی صورت ,صورت گیرد ,زمینه محرومیت زدایی ,
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : نماینده مردم قیروکارزین در مجلس : راه حل مشکل اشتغال قیروکارزین احیای کشاورزی و استفاده از ظرفیت نفت